RawlPlug R-HLX-HF-ZF - Surub pentru beton cu cap hexagonal si saiba integrata
183 16 RON
/ Cutie
(TVA inclus)
Livrarea se poate face prin Flota TehnoConstruct, Curier Rapid sau Transportatori Parteneri. Costurile de Livrare se vor afișa în pagina de checkout (pagina de trimitere a comenzii).
Produse asemănătoare
Descriere
Surub pentru beton cu cap hexagonal si saiba integrata, cu protectie ridicata la coroziune zinc flake (otel carbon, rezistenta superioara la coroziune Zinc Flake).
Produs
- Șurubul pentru beton R-HLX-HF-ZF este fabricat din oțel carbon de calitate superioară, cu protecție avansată Zinc Flake (ZF) pentru rezistență ridicată la coroziune.
- Designul inovator al filetului, cu dinți suplimentari de tăiere, permite o instalare rapidă, sigură și eficientă chiar și în beton armat de clase C20/25 până la C50/60.
- Capul hexagonal cu șaibă integrată oferă stabilitate sporită în fixare și un aspect profesional.
Utilizare
- Ideal pentru fixări permanente și temporare, acest șurub este recomandat pentru proiecte industriale și comerciale.
- Este potrivit pentru suporturi de cofraje, grilaje de protecție, garduri, porți, schelării, fixări de profile sau console, sisteme de depozitare, stative, balustrade, scaune de stadion sau lucrări temporare.
Avantaje
- Strat Zinc Flake pentru rezistență sporită la coroziune
- Certificări pentru utilizare în zone seismice (C1 și C2)
- Performanță ridicată în beton fisurat și nefisurat, confirmată prin ETA
- Călire prin inducție pentru rezistență la impact și durabilitate
- Posibilitate de instalare aproape de marginea substratului și la distanțe reduse între șuruburi
- Certificat pentru rezistență la foc
- Montaj direct prin elementul fixat, simplu și rapid
Mod de aplicare
- Găurește substratul conform dimensiunii recomandate, apoi instalează șurubul direct prin elementul de fixare.
- Utilizarea uneltelor adecvate asigură o prindere fermă și o durabilitate maximă în timp.
Date tehnice
- Material: Oțel carbon
- Protecție: Zinc Flake (ZF)
- Culoare: Gri metalizat
- Tip cap: Hexagonal cu șaibă integrată
- Compatibilitate: Beton fisurat/nefisurat C20/25 - C50/60, inclusiv beton armat
- Certificări: ETA, rezistență la foc, seismice C1 și C2
- Clasă produs: Supreme
Detalii
Categorii
Producator
Te-ar putea interesa si
Ce spun clientii
Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review