Isomat FLEX PU-50 S - mastic poliuretanic, cu solventi, pentru etansarea suprafetelor de beton , zidarie
28 94 RON
/ Buc
(TVA inclus)
Livrarea se poate face prin Flota TehnoConstruct, Curier Rapid sau Transportatori Parteneri. Costurile de Livrare se vor afișa în pagina de checkout (pagina de trimitere a comenzii).
Produse asemănătoare
Descriere
Isomat FLEX PU-50 S – mastic poliuretanic cu solvent pentru lipire si etansare rosturi 5-30 mm, rezistent la UV si conditii atmosferice.
Produs
- FLEX PU-50 S este un mastic poliuretanic monocomponent, cu solvenți, special conceput pentru lipire și etanșare.
- Oferă aderență excelentă pe o gamă largă de materiale de construcții, inclusiv beton, zidărie, piatră naturală sau artificială, metal, aluminiu, lemn, sticlă și plăci ceramice.
- Are elasticitate ridicată, rezistență la îmbătrânire și la condiții atmosferice severe, fiind ideal pentru utilizare la interior și exterior.
Utilizare
- Potrivit pentru etanșarea rosturilor verticale și orizontale cu lățimi între 5 și 30 mm, precum și pentru lipirea materialelor de construcții.
- Recomandat în proiecte rezidențiale, industriale și comerciale, pentru fațade, pardoseli, tâmplărie, structuri metalice și îmbinări expuse intemperiilor.
Avantaje
- Aderență puternică pe majoritatea materialelor de construcție
- Elasticitate ridicată și durabilitate în timp
- Rezistență la temperaturi de la -20°C la +90°C
- Rezistent la UV și condiții atmosferice extreme
- Poate fi vopsit cu vopsele hidrosolubile după priza inițială
- Utilizabil atât ca material de etanșare, cât și ca adeziv
Mod de aplicare
- Curățați rostul de praf, uleiuri și materiale friabile.
- Protejați marginile cu bandă adezivă, aplicând masticul cu pistolul special, sub un unghi de 45°.
- Modelați și neteziți cu șpaclu cât timp materialul este proaspăt.
- Curățați uneltele cu solvent înainte de întărire; după uscare, curățarea se face mecanic.
Date tehnice
- Bază: mastic poliuretanic cu solvenți
- Culoare: alb, gri
- Temperatură aplicare: +5°C – +40°C
- Rezistență temperatură: -20°C – +90°C
- Formare membrană: 35-40 min
- Viteză maturare: 4 mm/zi
- Deformabilitate funcțională: ±20%
- Duritate Shore A: 50 ± 3
- Alungire la rupere: 350%
- Tensiune la rupere: 3 N/mm²
- Consum: 310 ml/3 m (rost 10×10 mm) sau 310 ml/12 m (rost 5×5 mm)
- Ambalaj: 310 ml, 600 ml
- Durată viață: min. 12 luni (ambalaj original, depozitare uscată, fără îngheț)
Detalii
Categorii
Producator
Te-ar putea interesa si
Ce spun clientii
Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review