Descriere
Caramida Porotherm 25 N+F (375x250x238 mm), pentru pereti cu grosimea de 25 cm, din gama Optim de la Wienerberger.
Pret caramida PTH 25 N+F / metru cub zidarie = 335,40 lei (43 buc ; TVA inclus)
Pret caramida / metru patrat zidarie = 85,80 lei (11 buc ; TVA inclus)
Pret caramida / palet = 468,00 lei (60 buc ; TVA inclus)
Utilizare:
- pereți cu grosimea de 25 cm
- se recomandă pentru zidărie în cadre, pereți nestructurali de închidere și compartimentare
Calcul: 1 Palet Caramida = 60 Buc = 1,395 Metri Cubi Zidărie = 5,45 Metri Pătrați Zidărie 25 cm
Porotherm 25 N+F este un bloc ceramic cu Nut și Feder destinat execuției pereților structurali sau nestructurali din zidărie, cu protecție împotriva penetrării apei.
Avantaje:
- Consum redus de mortar (M5) față de alte produse similare : aprox. 63 litri/m3 zidărie
- Fără mortar în rostul vertical datorită îmbinării N+F
- Cărămida Porotherm 25 N+F are lucrabilitate foarte bună și oferă rapiditate în execuție
- Precizie maximă prin îmbinarea Nut+Feder
- Soluția perfectă pentru închideri din zidărie la structuri în cadre
Blocurile ceramice din gama Porotherm Optim păstrează caracteristicile de performanţă specifice sistemului complet de zidărie ceramică Porotherm, în condiţiile reducerii greutăţii proprii a produselor, pentru a eficientiza realizarea pereților din zidărie.
Caramida Porotherm 25 N+F oferă cel mai redus consum de mortar ce poate fi obţinut la realizarea zidăriilor cu mortar de uz general.
Produsele din gama Porotherm Optim sunt blocuri ceramice ideale pentru construcții multifamiliale având un raport optim calitate / preț.
Detalii produs
Comentarii
Am nevoie de 31 paletei de caramida porothern robust 25. 375x250x238
Puteti trimite coamanda la office@tehnoconstruct.ro specificand si locatia exacta de livrare si nr. de telefon pentru contact.
Multumim !
Am inceput constructia unei case in Caracal si mi-ar mai trebui 12 paleti de cărămidă Porotherm robust 25. Ati putea să mă ajutati? Mi-ar trebui urgent, până pe 15 iulie.
Multumesc !
Va multumim pentru solicitare, dar din pacate nu vom putea livra in Caracal caramida Porotherm solicitata.
Puteti livra in aceasta zona, care este pretul pt transport?
Pretul include si descarcarea?
Cat trebui sa platesc pentru paleti?
1. Puteti livra in această zonă?
2. Transportul este inclus in pretul caramizii? (daca nu, cat costa transportul?)
3. Transportul include si descarcarea?
4. Cat va trebui sa platesc pentru paleti?
Multumesc!
Nu putem livra pe Valea Prahovei din cauza conditiilor speciale de acces pentru autocamioane pe DN1.
Pretul este cel afisat in pagina de produs.
In Rosiori de Vede livrati caramida porotherm optim 25 N+F... 25 paleti?
Location santierului esti in Cluj-Napoca
Va multumesc anticipat
V-am da cu mare placere, dar din pacate nu vom putea livra caramida Porotherm la Cluj din cauza politicilor regionale ale producatorului. Va trebui sa luati legatura cu un distribuitor din judetul dvs.
Nu putem livra caramida Porotherm in Timisoara din cauza politicilor regionale ale producatorului. Va trebui sa apelati la un distribuitor din judetul dvs.
Am nevoie de 40m3 caramida de 25NF în ilfov
As vrea sa știu care este prețul final.
Multumesc!
Pretul este cel afisat.
Nu, nu putem livra caramida solicitata in Pitesti. Pretul este cel afisat.
Tencuirea nu are de-a face cu izolatia termica, doar cu protejarea zidariei. Este recomandata tencuierea interioara si exterioara a peretilor din blocuri ceramice,
O oferta pentru 30 paleti de caramida Porotherm 25 N+F cu livrare in Maracineni, Arges.
O zi buna.
Nu va putem livra in Maracineni la un pret competitiv.
Din pacate este mult prea departe pentru noi sa livram caramida la Bistrita !
O zi faina !
Pentru o cantitate de 95 m3, ce pret puteti sa oferiti pentru Porotherm 25 nf?
Va rog sa specificati si locatia unde va trebui sa facem livrarea !
O zi faina !
ma intereseaza cat costa si daca o puteti descarca la santier
V-am trimis prin e-mail oferta noastra pentru caramida Porotherm PTH 25 Nut - Feder.
O zi faina !
Va multumim pentru cererea de oferta, dar din cauza numarului mare de comenzi pentru Bucuresti si Ilfov nu va vom putea face livrarea in jud. Teleorman.
O zi faina !
Conform normativelor, pentru ca o casa sa nu aiba nevoie de termoizolatie, grosimea de perete trebuie sa fie de min. 37,5 cm.
Daca veti face zidul cu grosimea de 25 cm, nu va fi o problema daca o termoizolati cu polistiren / vata minerala.
In alegerea caramizii, va trebui sa tineti cont de tipul structurii constructiei (normala sau "in cadre") in functie de care veti avea nevoie de caramida portanta sau nu. Asta va poate lamuri proiectantul.
O zi faina !
puteti sa imi ziceti un pret ptr 44paleti caramida Porotherm 25 N+F si pretul livrarii in brasov
va rog daca se poate sa imi spuneti daca din aceasta caramida se poate construi o casa p+m cu stilpi beton la colturi si intersectii ptr ca pe un site scria ca este portanta iar pe alt site ca nu este(destinat doar compartimentarii si inchiderilor)
va multumesc
Din pacate nu va pot livra caramida la Brasov, depozitele noastre fiind situate in Bucuresti si Ilfov.
Pentru zona dvs. de seismicitate, o caramida trebuie sa aiba min. 7,5 N/mmp pentru a fi portanta.
Va trebui sa cautati un distribuitor in zona dvs : http://www.wienerberger.ro/distribuitori/romania
/>
Puteti opta si pentru caramida Termobloc produsa la Sighisoara.
O zi faina !
Va multumim pentru cererea de oferta.
V-am trimis oferta de pret prin e-mail, precum si conditiile de transport si descarcare cu macara.
O zi faina !
As vrea si eu o oferta de pret pentru 25 de paleti de caramida Porotherm 25 N+F (375x250x238) cu livrare in bucuresti sector1 pe soseaua Chitila.
Multumesc
Va multumim pentru cererea de oferta.
V-am trimis prin e-mail informatiile solicitate pentru caramida Porotherm 25 N+F.
O zi faina !
cam cat face si cum este cu transportul ca ar costa.
Va rugam sa ne precizati si locatia exacta unde doriti sa facem livrarea pentru a va putea comunica oferta finala.
O zi faina !
doresc o oferta de pret pentru 44 de paleti caramida POROTERM PTH 25 N+F(375X250X238) , cu livrare in orasul Mioveni, Jud. Arges dupa data de 04.01.2016. Si ce costuri mai implica!
V-am trimis oferta noastra prin e-mail. Din pacate, livrarea nu o vom putea face decat cu TIR-ul.
O zi faina !
Focsani Vrancea
Va multumim pentru cererea de oferta.
Din pacate, momentan nu putem face livrari de materiale grele decat in Bucuresti-Ilfov si judete invecinate.
O zi faina !
Va multumim pentru cererea de oferta.
V-am trimis pe mail varianta noastra cu livrare la Nana.
Va pot livra numai cu TIR, 26 - 28 paleti/cursa. Descarcarea o asigurati dvs. Veti avea de achitat si paletii de lemn ca si garantie.
In proiectul de casa nu am specificat decat GVP 37.5. Caramida Porotherm 25 N+F (375x250x238) se poate folosi la pereti cu grosimea de 375mm? Daca da, doresc o oferta pentru 57 paleti in Aricestii Rahtivani jud. Prahova.
Va multumesc!
Caramida indicata de dvs. se poate folosi numai pentru pereti cu grosimea de 25 cm. Pentru un perete de 37,7 ar fi solutia de PTH 38 sau Termobloc T38.
Va multumim pentru solicitare. V-am trimis oferta noastra prin e-mail.
Va multumim pentru cererea de oferta.
Din pacate, cel putin momentan, pana vor scadea comisioanele percepute de banci pentru plata in rate, nu va putem onora solicitarea de plata in rate.
Va multumim pentru cererea de oferta, dar momentan putem face livrari doar in judetele mai apropiate de depozitele noastre, respectiv Bucuresti, Ilfov si imprejurimi.
Produse similare









